top of page
ÖNEMLİ BİLGİLER
KOZMETİK VE DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİNDE TANITIM VE SAĞLIK BEYANI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI

Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Kozmetik ürünlerin , hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici firmanın sunduğu  ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

DETAYLI BİLGİLER

Aklınızda ki tüm soruların cevaplarını aşağıda ki detaylı anlatımdan ulaşabilirsiniz.

ÖDEME VE TESLİMAT BİLGİLERİ

Alıcılar satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin korunması hakkında kanun ve  Mesafeli sözleşmeler yönetmeliği hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidirler .

 

 

ÖDEME BİLGİLERİ :

Goodhands soaps.com üzerinden vermiş olduğunuz siparişler öncelikle ödeme kontrolünden geçerek onaylanır .

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

 Firmamız, alışveriş sitemizden  alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır.

 

Sitemizin alt yapısı  kredi  kartı  bilgilerinizi , kart numaranızı kesinlikle  kaydetmez , saklamaz, kredi kartları ile yapılacak tüm ödeme sistemi BDDK  tarafından  yetkili  aracı ödeme kuruluşu  olarak  tescil edilmiş  olan İYZİCO  ödeme sistemi üzerinden  yapılmaktadır .

 

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitemizden  bağımsız  olarak  sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile

veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

  

İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Sitemizde  Firmamıza ait tüm tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.

 

 TESLİMAT BİLGİLERİ :

Havale / EFT veya Kredi kartı  ödeme sistemi ile yapacağınız alışverilerde , sipariş tutarının hesabımıza işlenmesi ile teslimat süresi başlar. Ödemesi onaylanan ve  Stoklarda mevcut olan ürünler adınıza kesilmiş fatura ile  Pazartesi –Cuma günleri 09.00-18.00 saatleri arasında kargoya teslim edilir , siparişiniz adresimizden  özel anlaşmamız bulunan ARAS KARGO  tarafından alınıp kapınıza teslim edilir. Cumartesi günleri siparişler satıcı adresinden alıcının şubesine teslimat 09.00-17.00 saatleri arasında yapılmakta olup, tatil sonrası ilk iş gününde alıcı tarafından şubeden teslim alınabilir.

 

Satın alınan ürünün satılmasının  imkansızlaşması durumunda , satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bildirir, alıcı bir başka ürün  tercih ederse , istenilen derhal kargoya verilir, tercih etmez ise yapılan ödeme en geç 14 günlük yasal süre içerisinde alıcının hesabına iade edilir .

Siparişinizin gönderimi ile ilgili  kargo takip bilgisi en kısa süre içerisinde sisteme kayıtlı olan e-posta adresinize mail olarak  gönderilmektedir.

Siparişlerinizin doğru ve zamanında kargoya teslim edilebilmesi için , alıcının  ad –soyadı ,telefon numarası, teslim adresi , e mail adresi , varsa vergi numarası gibi  kişisel bilgilerin tam ve eksiksiz verilmesi gerekmektedir , bu bilgilerin eksik verilmesi nedeni ile olşabilecek gecikmelerden satıcı sorumlu değildir . Good Hands olarak  bu tür sorunların olmaması için azami  ölçüde dikkat edilecektir. Kargo ücretleri  100 TL  altına kadar alımlarda alıcıya aittir , 100 TL üzerindeki alımlarda kargo ücreti Good hands'e aittir. Ürünleri kargodan teslim alırken imza atmadan önce mutlaka kontrol ediniz ürün kutusu  ve ambalajında dışarıdan görülebilecek hasarlar veya dışında net bir defermasyon olmasa bile kutu içeriğinde oluşabilecek hasarlar için dikkatli olunuz.

Herhangi bir hasar durumunda kargo şirketine mutlaka Hasar tesbit tutanağı doldurtunuz. Hasarlı kargoyu teslim almayınız.

 

Hasar tesbir tutanağının düzenlenmediği hasarlı kargolarda , kargo şirketinin sorumluluğu  bulunmadığı gibi taşıma sigortası geçersiz hale gelmektedir. Teslim alınan kargoların hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslim alınan ürün ile ilgili olarak cayma hakkı kullanılacaksa alınan ürün kullanılmamalı, orijinal ambalajı ile birlikte satış  faturasıda iade edilmelidir.

 

SİPARİŞ İPTALİ VE İADE:

Sipariş iptali Alıcı  tarafından ödeme onayı verilmeden önce  her zaman yapılabilir  ancak ödeme onayı verilen kargoya teslimi yapılan satışlar iptal edilemez , ancak Alıcı cayma  hakkını kullanarak iade talebinde bulunabilir bu durumda , cayma  hakkı ile ilgili yasal şartlara uygun hareket etmelidir. Satın alınan ürün  orijinal ambalajı  ve  varsa  aksesuarları ile  birlikte teslim alındığı tarihten  sonra  cayma hakkı kullanılacaksa en fazla 14 gün içinde geri gönderilmelidir, hasar görmüş , ambalajı açılmış , yırtılmış , kullanılmış  ve geri  gönderim sırasında ezilmiş durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir .

KULLANIM ŞARTLARI

Lütfen sitemizi kullanmadan önce bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz.

www.goodhandssoaps.com. İnternet sitemizi kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır: 
Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar (‘site’) www.goodhandssoaps.com. adresindeki  GOOD HANDS SOAPS  Anadolu Ticaret / Ali Haydar  Kayhan firmasına aittir ve onun tarafından işletilir. Sizler (‘Kullanıcı’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

İşbu sözleşme süresiz olmakla, taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi online veya yazılı olarak kabul ettiklerinde/onayladıklarında bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ve taahhüt ederler. 


1. SORUMLULUKLAR

***Good Hands Soaps,  fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. 

***Good Hands  Soaps, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder. 

Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını

peşinen kabul eder. 

Kullanıcı, siteden alışveriş yaparken ve elektronik ortamda kabul etmiş sayılacağı Mesafeli satış sözleşmesini imzalarken ,vermiş olduğu eksik ve yanlış bilgi dolayısıyla uğrayacağı zararlardan sadece kendisinin sorumlu olacağını, yanlış bilgi vermesi durumunda ve işbu sözleşmenin Üye tarafından ihlali halinde, firmanın tek taraflı olarak herhangi bir ihbara ve ihtara ihtiyaç duymaksızın üyeliğini sona erebileceğini kabul eder. 

Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse, mercilerle bu bilgileri paylaşma hakkını saklı tutar. 2. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez. 

Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Böyle bir ihlal durumunda, kullanıcı,üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı firmadan talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü yükümlülükleri karşılamakla sorumlu olacaklardır. 3. GARANTİ VERMEME

İşbu sözleşme maddesi uygulanabilir kanunun izin verdiği azami ölçüde geçerli olacaktır. Firma tarafından sunulan hizmetler "olduğu gibi” ve "mümkün olduğu” temelde sunulmakta ve pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme konusunda tüm zımni garantiler de dâhil olmak üzere hizmetler veya uygulama ile ilgili olarak (bunlarda yer alan tüm bilgiler dâhil) sarih veya zımni, kanuni veya başka bir nitelikte hiçbir garantide bulunmamaktadır. 

4. KAYIT VE GÜVENLİK

Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir. Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden firmamız  sorumlu tutulamaz. 

5. MÜCBİR SEBEP

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan

hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

6. SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

Firma, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır. 

7. TEBLİGAT

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Firma’nın bilinen e.posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e.posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder. 

8. DELİL SÖZLEŞMESİ

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder. 

9. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde Gebze / Kocaeli Adliyesi Mahkemeleri

ve İcra Daireleri yetkilidir .

KULLANIM ŞARTLARI

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

 

Genel Gizlilik Bildirimi

 

Bu bildirimde  Good Hands  Soaps  / Anadolu Ticaret / Ali  haydar  Kayhan  ‘’goodhandssoaps.com ‘’  olarak  , 6698 sayılı Kişisel  verilerin korunması kanunu ise ‘’Kanun ‘’ olarak  anılacaktır .

 

Goodhandssoaps.com satış  sitesi Türkiye  ‘ deki gizlilik yasaları ve yasanın düzenlemelerine uymaktadır. Sitemiz SSL ( Secure  Socket Layer ) güvenlik sertifikasına sahip bir  alışveriş sitesidir .  SSL sertifikası  sitemiz ile sitemizi  ziyaret eden kullanıcılar arasındaki  veri iletişiminin şifrelenmiş olması ve  bu şifrenin onaylanmış ve  garanti altına alınmış olduğunu gösteren  bir  sertifikadır , Bu sertifika ile alışverişleriniz güvence altındadır .Sitemiz  olarak  kişisel   bilgilerinizi  korumanın  çok önemli olduğunu ve  bunların gizliliğine  saygı  duyduğumuzu özellikle  bilmenizi istiyoruz ,

 

Kişisel bilgilerinizin toplanması ve  kullanılması

 

Kanun'da belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak ve işbu Gizlilik Bildirimi'nde belirtilen hukuki sebepler doğrultusunda sitede toplanan kişisel bilgiler, Siparişlerin tamamlanması ve ilgili iletişimin sağlanması, ürünler, servisler, kampanyalar ve promosyonlarla ilgili bilgi vermek (Haftalık e-Bültenler), müşterilerimizin alışveriş tercihlerini daha iyi anlamak, trend ve istatistiksel analizler yapmak, sitenin güvenliğinin güçlendirilmesi için kullanılır. Goodhandssoaps..com bu kullanımları desteklemek üzere, müşterilerine daha etkili hizmet sunmak, siteyi ve diğer ilgili ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri yeniden girme gereğini ortadan kaldırarak sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir.

goodghandssoaps.com, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya  goodhandssoaps..com  a veya  firmamıza tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b)goodhandssoaps.com  un  haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak; (c)goodhandssoaps.com çalışanlarının veya aracılarının,goodhandssoaps.com ürünü kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir, ilgili devlet mercileri ile paylaşabilir. Bu durumların dışında, bilgileriniz herhangi bir şekilde 3. kişi ve tüzel kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır.

 

 

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

 

Firmamız web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır.

İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.

 

TARAYICI ÇEREZLERİ

Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.

 

Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

 

Güvenlik bildirimi

 

Goodhandssoaps.com. bu gizlilik bildiriminde her zaman değişiklik yapabilir, tüm hakları kendinde saklı tutar. Bu değişiklikler, değiştirilmiş yeni

Gizlilik Bildirimi'nin yayınlanmasıyla birlikte derhal geçerlilik kazanır. İşbu Gizlilik Bildirimi'ndeki değişikliklerden haberdar olmanız için bildirimi düzenli aralıklarla gözden geçirmeniz beklenmektedir.goodhandssıoaps.com. üzerinden hizmet almanız bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek

değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.


E-bülten gönderimlerini durdurmak isterseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz bültenlerin alt kısmında bulunan linke tıklayarak e-bülten üyeliğinden

kolayca çıkabilirsiniz.

Onemli bilgiler
Odeme bilgileri
Teslimat bilgileri
bottom of page